10 Aralık 2016 Cumartesi


Erdem Kınalı
Erdem Kınalı erdem@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Örümcek ağı düşmanı Garcia


Köşe Yazarı : - Güncel Haber Ajansı 16 Eylül 2016 Cuma, 12:02Haber Tarihi

Öncelikle iyi günler diliyorum. Sözlerime Deportivo-A.Bilbao maçı ile başlamak istiyorum. Maç başında iki takımda nabza göre şerbet vermek misali bir görüntü çizdiler. Dakikalar 20’leri gösterdiğinde bir pozisyon var ki Bilbao’nun genç kalecisi Kepa sert ve köşeye giden kafa vuruşunu parmaklarının ucuyla çelmeyi başardı.

Bilbao’da  bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise takımın tabiri caiz ise “emniyet kemeri”  21’lik genç yeteneği Laporte’nin Andone’ye nefes aldırmayışı ve kritik müdehaleleri .

Dakikalar 41’i gösterirken sahneye Garcia çıkıyor ceza sahası dışından yaklaşık 30 metreden hani 90 deriz ya tam oraya bir füze gönderiyor. Golü hazırlayan isim ise Bilbao’nun bir diğer göz bebeği, 23’lük yıldızı İker Muniain. Maçın ilerleyen dakikalarında Deportivo adına bir şans doğuyor, ceza sahası içinde topla buluşan Andone topu ağlara gönderiyor ama bu gol yan hakemin ofsayt bayrağına takılıyor. Her iki takımda oldukça hızlı ve etkili ataklarla gol aradılar ama gülen takım Bilbao oldu. Bence alınan 3 puanın biri Kepa’nın biri Laporte’nin diğeri ise Garcia’nın..

Ligin 3. Haftası itibariyle seyir zevki açısından oldukça güzel maçlar, bu maçları süsleyen fantastik goller izledik. Bu sene heyecan ve kalite açısından güzel bir La Liga bizleri bekliyor gibi. Takımların en önemli yatırımlarından biri ise hiç kuşkusuz alt yapıları ve vitrine çıkardıkları genç yetenekleri olacak. Kepa, Laporte, Muniain, Gimenes, Alcacer, Gomez, Odegaard, Kovacic, Jose Gaya, Carrasco ve diğerleri.

Önlerinde oldukça geniş La Liga vitrini var, ne diyelim iyi oynayan kazansın , bol şanslar gençler …

- Güncel Haber Ajansı Köşe Yazarı

Diğer Güncel Haberler