GHA Güncel Haber Ajansı

Osman Pamukoğlu: İŞİD Musul’u Kolay Kolay Terk Etmeyecek

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Musul operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Pamukoğlu, İŞİD’in kenti kolay kolay terk etmeyeceğini dile getirdi.

Osman Pamukoğlu: İŞİD Musul’u Kolay Kolay Terk Etmeyecek
Bu haber 25 Ekim 2016 - 0:41 'de eklendi ve 468 görüntüleme kez görüntülendi.

Kan Uykusu belgeselinin ardından tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim haline gelen sonrasında ise HEPAR isimli siyasi partiyi kurarak siyaset hayatına atılan ancak umduğunu bulamayan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında Irak Ordusu’nun sevk ve idaresinde gerçekleştirilen Musul kentinin kurtarılmasına yönelik askeri operasyon hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MUSUL OPERASYONUNUN SEVK VE İDARESİ KOLAY DEĞİL
 

Musul kentinin İŞİD militanlarından kurtarılması için başlatılan operasyon hakkında ‘Öncelikli olarak bir tarafta İran, diğer taraftan Suriye ve Irak milisleri var. Bunların yanı sıra 30’dan fazla ülkenin oluşturduğu çok uluslu koalisyon birlikleri var. Kentin içerisi zaten zalimlikle nam salmış İŞİD militanları ile dolu. Bu militanlar canlı bomba olduğu için kutlama yapan militanlar, yani tehlikeliler. Dolayısıyla böyle bir operasyonun sevk ve idaresi hiç kolay olmayacak.’ İfadelerini kullanan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu ‘Yıllardır Ortadoğu’ya ilişkin bir şeyler anlatıyor, çeşitli uyarılarda bulunmaya çalışıyoruz. Gördüğüm ve incelediğim kadarıyla İŞİD, Musul kentinde direniş gösterecek, kenti kolay kolay terk etmeyecek’ dedi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER