10 Aralık 2016 Cumartesi

Rusya: Halep’e İnsani Yardım Bir Süre Yapılamaz

Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı, yaptığı açıklamasında bir süre Halep kentine insani yardımların ulaşmasına müsaade edilmeyeceğini dile getirdi.

Rusya: Halep’e İnsani Yardım Bir Süre Yapılamaz
Haber : - Güncel Haber Ajansı 24 Ekim 2016 Pazartesi, 15:00Haber Tarihi

Bugün sabah saatlerinde, Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanlığı’nda basın yayım organlarının temsilcilerini kabul eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, uzun bir süredir Suriye rejimine bağlı silahlı birliklerin kuşatması altında olan Halep kentine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarında ‘Halep kentine düzenlenen hava saldırılarına bir süre ara verdik’ ifadelerini kullanan Sergey Ryabkov insani yardımlar için geçerli sürenin Cumartesi günü dolduğunu vurguladı.

TALEP EDİLEN ŞEYLER GERÇEKLEŞMEDİ
 

Moskova’da düzenlediği basın toplantısına Rus uçaklarının Halep kentine yönelik düzenlediği hava saldırılarına bir müddet ara verdiğini ancak verilen bu ara esnasında bulunulan taleplerin yerine getirilmediğinin altını çizerek devam eden Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ‘Kente, başta tıbbi malzemeler olmak üzere çeşitli yaşam malzemelerinin insani yardım kampanyaları adı altında ulaştırılabilmesi için Suriye rejiminden önce kentte bulunan muhalif grupların çatışmasızlık için bir takım adımlar atmaları gerekiyor. Bu durumun sağlanamaması halinde insani molalara devam edilmesi ne yazık ki söz konusu olamaz. Konuya ilişkin detaylı bilgilendirme Savunma Bakanlığımızca da yapılacaktır ancak şuan için durum bu şekilde’ ifadelerini kullandı.

 - Güncel Haber AjansıDiğer Güncel Haberler