"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sinirini çıkartmak isteyen şiddet kullanıyor

Şiddet unsuru içeriyor bazı davranışlar.

İnsanlara artık güzel bir dil kullanmak gereksiz gibi kalıyor. Çünkü günümüz Dünyasında tatlı dil yılanı çıkartır sözünün pek bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum.

Yanlış değil bu ülkemizde yaşayan insanlar tarafından ispatlanmış durum olarak günlük hayatımızın içerisinde kendine yer buluyor.

Erkeklerin kadınlara oranla daha çok agresif olduğu ve yüzdelik pay dilimlerinde erkeklerin daha ön saflarda olmasının tek sebebi sadece geçim sıkıntıları, ailevi sorunlar, uyuşturucu problemleri, günlük yaşam koşulları değil elbette. Her insanın kendine ait sorunları var, her insan kendi tozunda boğuluyor. Kurtulabilmek belki biraz zor ama en azından en aza indirgenebilmesi için elden gelen her türlü destek veriliyor.

Kadınların, erkeklere oranla daha az agresif olduğu ispatlanmış gerçekler olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan kadınların sergilediği davranış bozuklukları ve psikolojik detayları gözden kaçmadığı sürece kolaylıkla kontrol altına alınabilen durumlar sıralamasında birince maddeye yazıldığı görüldü.

Davranış bozukluklarının başlıca sebebi olarak karakter oynamaları ve diğer insanlar ile arasında olan bağların sıkıca bir düğüme maruz kalmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Ayrıca sinirini bir şekilde dağıtmak isteyen insanın şiddete koştuğu ispatlanmış olarak ülkemizde de davranış bozukluğu sergileyen kişiler üzerinde yapılan tüm incelemelerde görüldüğü açıklanmıştır.

Diyeceğim şu ki; insanların konuşa konuşa anlaştığı bir Dünya’dayız peki neden bu kadar anlaşamamaktayız? Yazık değil mi iradelerimizi kaybetmeye. Sakin kalamayacak mıyız? Biz insanız ve tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır bunu da söylemeyeceksek anlaşabilmek neden bu kadar zorlaşsın ki?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir