"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şok Gelişme! Donald Trump Yönetimi Astana’ya Heyet Göndermiyor !

Dün başkanlık görevini resmi törenle devralan Donald Trump’ın kurduğu yönetim ilk flaş kararını açıkladı. Yönetim Suriye meselesinin görüşüleceği ve çözüm bulmaya çalışılacağı Astana görüşmelerine heyet göndermeyeceğini açıkladı.

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump geçtiğimiz gün Washington’da gerçekleşen resmi törenle başkanlık görevini resmi olarak Barrack Obama’dan devralmıştı. Göreve geldikten sonra ilk olarak sağlık alanıyla ilgili olarak “Obamacare” olarak geçen sağlık tasarısını, vatandaşlara fazladan maddi yük oluşturduğu gerekçesiyle kaldırdı. Bugün ise Trump yönetiminden flaş bir karar geldi, Ortadoğu’da etkinliğini artırmayı hedefleyen ABD yönetimi beklenenin aksine bir karar ile Astana’ya Suriye görüşmelerine heyet göndermeyeceğini açıkladı.

BAŞKANLIK DEVİR TÖRENLERİNDEN DOLAYI HEYET GÖNDERMEYECEKLER

Yetkililerin kararın açıklanmasından sonra karar nedeninin yoğunca sorulmasının ardından, kararın nedeninin başkanlık devir teslim törenlerinin, Washington’da ki yoğunlukları artırması olarak gösterdi. Konu üzerine açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, “Gözlemci olarak Kazakistan’a davet edilmemizi memnuniyetle karşılıyoruz. Başkanlık devir işleri nedeniyle yaşanan yoğunluktan dolayı Washington’dan bir heyet Astana konferansına katılamayacaktır. ABD, Kazakistan’daki büyükelçimiz tarafından temsil edilecektir.” ifadeleriyle

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner’in ‘Gözlemci olarak Kazakistan’a davet edilmemizi memnuniyetle karşılıyoruz. Başkanlık devir işleri nedeniyle yaşanan yoğunluktan dolayı Washington’dan bir heyet Astana konferansına katılamayacaktır. ABD, Kazakistan’daki büyükelçimiz tarafından temsil edilecektir.’ ifadelerini kullandığının altı çizildi.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir