GHA Güncel Haber Ajansı

Taşerona kadro referandum öncesinde verilecek mi? Taşeron işçiler kadro bekliyor

Taşerona kadro haberlerini bekleyen işçilere Bakan’dan açıklama geldi. ‘Taşeron işçilere referandumdan önce kadro var mı’ sorusunun cevabı belli oldu.

Taşerona kadro referandum öncesinde verilecek mi? Taşeron işçiler kadro bekliyor
Bu haber 02 Şubat 2017 - 11:02 'de eklendi ve 2.197 görüntüleme kez görüntülendi.

Taşeron işçilere son dakika kadro açıklaması geldi. 720 bin taşeron işçinin yıllardır beklediği kadro sinyali her geçen gün Hükümet’ten gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda seçimlerde kadro vaadi olarak kullanılan “Taşeron işçilere kadro vereceğiz.” sloganı hayal olmuştu. Şimdi ise hali hazırda Nisan ayında yapılması planlanan referandum seçimlerinden önce taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı merak konusu oldu.

REFERANDUMDAN ÖNCE TAŞERONA KADRO VAR MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 720 bin taşeron işçinin kadro beklentisiyle ilgili olarak açıklama yaparak yüreklere su serpti. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Numan Kurtulmuş da taşerona kadro açıklaması yapsa da işçilerin hevesleri kursaklarında kalmıştı. Referandum öncesinde taşerona kadro sorununu çözmeye çalışan Hükümet’in nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Taşeron işçiler ise, “Yine bir seçim öncesi vaat vriliyor, referandum da önce de sonra da kadroya geçirilmeyeceğiz biliyoruz.” ifadelerini kullanarak tepki gösteriyor.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NDAN TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuda aıl işi yapan taşeron işçilerin 2017 yılında kadroya geçirileceklerini ifade ederek kamu çalışanları reform paketiyle beraber taşeron işçilerin de kadroya geçirileceklerini açıkladı. Müezzinoğlu, 2017 yılında muhakkak olarak taşeron işçilerin kadro sorununun tamamen çözülmesi için çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER