Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi


23 Kasım 2016 Çarşamba, 18:41
Abdulkerim Solak
Abdulkerim Solak a.kerim@guncelhaberajansi.com Tüm Yazılar

Teog başarısı bekleniliyor

Lise öğrenimi  için ilk adım bugün atıldı. Kritik adımda aslında öğrencilerden beklentilerin oldukça büyük olduğu görülürken velilerinde öğrenciler kadar büyük stres altında oldukları görüldü. TEOG sınavının  her sene olduğu gibi yine bu senede büyük önem arz ettiğini belirtmek gerek.

Lise öğrencisi olmak isteyen milyonlarca öğrenci bugün kalemi kağıdı kucakladı. Başarıdan başarıya koşanların, özel ders alan öğrencilerin üstüne düşen gözler aslında hepsinden daha fazlaydı.

Kurslar, etütlerin konuşmasına izin veren aileler öğrencilerinin gelecek hayaline ve gelecek kaygısına büyük destek sağlayarak bu yolda büyük yardım için kollarını ilk öğrenim gününden beri sıvadı. Aslında öğrenim ve bilgi aktarımının öğretmenlerden öğrencilere ve hatta velilere geçmesi gerekmekte. Bunların yapılması için yoğun taleplerin yanı sıra bilgi aktarımı için destek olmakta bir o kadar gerekçe sunabilmekte.

TEOG başarısı bekleniliyor. Öğrencilerin  istedikleri başarıya ulaşmaları için talep ettikleri okulların puanlarıyla büyük bir yarışa girmiş durumda olduğu biliniyor.

Öte yandan okulu sadece öylesine gidip gelenlerde öğrencilik yaptıklarını söylüyor.

Veli ve öğrenci arasında ki iletişimin kuvvetli olması. Aslında okul ve öğrenci ikilisinin iletişim yüzdesini belirleyebiliyor. Bunların detaylarına ise veli indirgenebiliyor. Velilerin TEOG başarına nazaran öğrenim için her yolu denediği biliniyor. Okuyan velilerin öğrencilere aile ferdi olarak okumasını ön gören samimi açıklamalarını her zaman kulaktan  kulağa olarak duyabiliyoruz.

TEOG başarısı ne olursa olsun. Öğrenciler aslında stresten uzak sadece adı okumak olan derslerin ve bilgi düzeylerinin yanında bulundurulmasını gereken açıklamaları duyması ve bunları uygulaması gerek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz