GHA Güncel Haber Ajansı

TEOG Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? MEB Açıklaması Geldi

TEOG sonuçlarına nasıl itiraz edilir? Konuyla ilgili olarak MEB’den açıklama geldi. TEOG sonuçlarının açıklanmasıyla isteyenler itiraz edebilecek.

TEOG Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? MEB Açıklaması Geldi
Bu haber 03 Ocak 2017 - 16:01 'de eklendi ve 245 görüntüleme kez görüntülendi.

TEOG 1. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler TEOG sonuçlarına nasıl itiraz edilir diye merak etmeye başladılar. Güncel Haber Ajansı olarak TEOG sonuçlarına itiraz aşamalarını hazırladık. MEB tarafından 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan TEOG 1. dönem merkezi ortak sınavı sonuçlarına itiraz edebileceksiniz. TEOG sınav değerlendirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte beklediği puanın altında alan öğrenciler TEOG sonuçlarına itiraz ediyor. Peki TEOG sonuçlarına nasıl itiraz edilecek? İşte TEOG sonuçları itiraz kılavuzu…

TEOG SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılan TEOG sonuçları bugün e-okul üzerinden MEB tarafından saat 14.00 civarında açıklandı. Değerlendirme sonuçlarından memnun olmayan öğrenciler ve veliler sonuçlarına itiraz ediyor. Öncelikle puanlarına itiraz etmeye isteyen öğrenciler MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav İtirazları Giriş Ekranı’na giriş yapacak. Bu ekranda TC Kimlik Numarası, Cüzdan Seri No ve Güvenlik Kodu bilgilerini dolduran adaylar itiraz etmek istedikleri sınav sonucunu seçecek ve istenilen işlemleri yapacaklardır.

TEOG SONUCUNA İTİRAZ PARALARI HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

TEOG itiraz başvurusu için öğrencilerin T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerine 20 lira yatırması gerekecek. TEOG itiraz sonuçları açıklandığı anda yine sınav sonuç itiraz ekranından sorgulanabilecek.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER