"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yalancılığın Kitabını Yazdınız

Sözde doğruların olduğu dönemler kısacası.

Kimine sözde doğrular, kimine doğru oturup eğri konuşmalar.

Kim hangi pencereden bakabiliyorsa artık o kadar.

Hazır bu konuya değinmişken aslında durumun ciddiyetinde değil çoğu insan.

Sadece bunun bir alternatif durum olduğunu savunmakta. Savunabildikleri yere kadar savunabilme durumları olursa ne âla tepelerine binerler adamın.

Kimsenin kimseye yanlışı kalmaz.

Yanlışın üstüne örtmek ve ayıplamak aynı kavramları taşımıyor.

Kiminin hayatı yalan, kiminin cümleleri. Ortak kapısı dolandırıcılığa gidiyor hesabını veren yok.

Günümüz insanı neredesin derken bile kırk farklı plan kurgulayabilir. Buna kimse itiraz edemez. Öyle bir durumun söz konusu olduğunda gelin buyurun görüşelim.

Öte yandan doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlarmış. Yalan söyleyene artık ne yaparlar bilmem.

Baş tacı yapacaklarsa kral tacını taktırmayı önce unutmasınlar. Tacın bir yerlere batmamasına özen gösterilsin. Kıymık misali kıvrandırır kan akıtmaz. Kısacası özgürlüğü şaha kaldırır. Özgürlüğün alakası yok gibi dursa bile pek çok farklı durum bulundurabilir.

Yalanların izahı olmaz. Kimi inanır, kimisi inanmaz. Sözde doğruların, özde yanlışları kısacası. Yalancılığın kitabını yazanları biliyoruz. Yıllardır millete kan kusturmayı hedef sandılar. Hâlen devam edebiliyorlar. Bunu insan evladı bilebilir. Kavrayabilir, anlayabilir.

Neyse artık bununda izahını yapsın birileri. Ne zaman nerede olursa olsun fark etmez bize. Kısacası ortalığı aydınlatsın evliya mezarı gibi olsun yeter diyor birileri. Evliya görmüşte, olayı kavrayamamış belli. Neyse siz yalanlarınızı söyleyin biz "HE" der geçeriz. Sıfır sıkıntı, sınırsız komedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir