"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yalanların İnteraktif Sonuçlar Vermesi

Yaşanılan onca günün ardından eve yorgun döndüğümüz doğrudur. Güle oynaya eve gittiğimiz günlerin nadiren olduğu elbette bir gerçektir.

Aslında yaşadığımız ahiret hayatı içerisinde hep doğru olmaya önem versek bile bazen yalan olduğumuz ve bizzat yalanların içerisinde yaşadığımızı biliyoruz. Aksini iddia etmek bize düşmez. Görünen köy kılavuz istemez.

Sözüm şu ki; yalanların günümüz doğrularında daha çok dikkat çekmesine.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar atasına uyan yalanlar cumhuriyeti yok biliyorsunuz bunu.

Aynı havayı soluduğumuz insanlar genelde bu yanlışların doğru sonuçlar vermesinde büyük roller oynayarak kilit adamı olabildiler.

Onlar daha çok doğruların arka planda kalmasını desteklerken. "Hayatınız yalan" kelimesi ile bağdaşarak "sıfır" sıkıntısız "memnun" bir şekilde yada daha doğrusu hayatlarından memnun gibi gözükerek yaşamaya devam etmeleri görüldü.

Yüzümüze taktığımız yalan gerçekler maskesi bir gün zamansız düşerek bizim gerçek niteliğimizi belli edeceğini az çok tahmin edebilsek bile aslında hepimiz o maskelere sıkıca tutunmuş durumdayız. Sadece düşmemek için her şeyimizi vermeye hazır olmayı göze almışız.

Belki bazen bu maskelerden kurtulmayı gerçekten istesek bile belki o gücü bulamayacak ve "YALANLARIN İNSANI" olmaya devam edeceğiz  Bunu hiç kuşkusuz yaşanılan günlere ithafen öğrenmiş bulunuyoruz. Umarım belki gelecek günlerin hatırına o maskelerin adamı olmaktan kurtuluruz ve doğrulara inat dimdik yaşamayı alışkanlık sahibi edinen bir birey haline gelebilmeyi alışkanlık haline getirebiliriz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir