GHA Güncel Haber Ajansı

Yanlış beyinlerin doğru sonuçları görmezden gelmesi

Yazar Abdulkerim Solak, bugünkü yazısında insanların fikirlerinin sekteye uğrayarak doğru sonuçlara ulaşmasının zorluğunu kaleme aldı.

Yanlış beyinlerin doğru sonuçları görmezden gelmesi
Bu haber 03 Aralık 2016 - 16:11 'de eklendi ve 45 görüntüleme kez görüntülendi.

Fesat düşünmek mi? diyelim yoksa sekteye uğradı mı?

Buna siz karar verin. Yazımın sonunda ve okuduklarınızdan çıkartacağınız anlamlarla. İnsan ne zaman olursa olsun yaşadığı, yaşayacakları neticelerin sonuçlarını her zaman bilmek zorunda kalır. Buna olumlu veya olumsuz olarak bir problem çıkartamayız elbette. Diğer yandan sonuçların yüzdelik dilimde bulunan pay oranlarının kaç rakamına eş değer olduğu ve bizlere yüzde kaçlık bir oranda açıklık getirdiğini görmek gerek.

Etrafımızda bulunan insanların hayatımızın içerisinde yer aldığı süre zarfı boyunca bizim hayatımıza etki eden durumlarını ve bizim o durumlardan çıkartabileceğimiz sonuçlarında hayat puanı üzerinden yüzdelik dilimini bilmemiz gerekiyor.

Algı olarak insanları yoldan çıkartmak belli bir süreye kadar tok tutabilir hissiyatı verecektir umarım. Ancak belli bir süre sonrasında kemirecek algı bulamayan beyinler buna aç kalacak ve son kaçınılmaz olacaktır. İnsanlar bunun farkına varmalı. Ya da doğru yolu görmek her zaman için en iyi seçim olabilir diyerek bu adımı kesinlikle atmalı. Yanlış yolda yürümekten son bulmaktansa, doğru yolda emin adımlar ile yürümeyi tercih eden insan sayısı bir hayli fazla olurken rakamların iç açıcı olmadığını söylemem gerekiyor.

Yapılan analizler bunları gösterirken gözle görmeyen insanlar ya yanlış beyin sahibi olmuş durumda, ya da bu analizleri kaide almıyor durumu gözler önüne serilebilir.

Çünkü çoğu yanlış beyin hep doğruların sonuçlarını görmezden gelerek yaşamayı göze alan durumlarda bulunur.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER