GHA Güncel Haber Ajansı

Yarın Teslim Tarihi Paylaşımı Facebook’u Salladı

Facebook’tan dünden bu yana “Yarın teslim tarihi” başlığıyla paylaşılan gönderiler gittikçe devam ediyor. Peki, “yarın teslim tarihi” paylaşımı doğru mu?

Yarın Teslim Tarihi Paylaşımı Facebook’u Salladı
Bu haber 09 Ocak 2017 - 17:22 'de eklendi ve 1.365 görüntüleme kez görüntülendi.

Facebook’tan dünden bu yana “Yarın teslim tarihi” başlığıyla paylaşılan gönderiler gittikçe devam ediyor. Facebook’ta milyonlarca kullanıcı kendilerinin haberi olmadan paylaşılacak gönderilere karşı önlem alarak “Yarın teslim tarihi’ başlıklı paylaşım yapıyor. Peki nedir bu paylaşım çılgınlığı ve doğruluk payı var mı? Güncel Haber Ajansı olarak Facebook’tan paylaşılan “Yarın teslim tarihi” paylaşımlarıyla ilgili siz değerli okurlarımızı bilgilendirmek amacıyla bir haber hazırladık.

“YARIN TESLİM TARİHİ” PAYLAŞIMI DOĞRU MU?

Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’tan 1-2 gündür paylaşılan içeriğin viral bir paylaşım olduğu ifade ediliyor. “Yarın teslim tarihi” paylaşımı, Facebook içeriklerinin herkese açık olacağını ileri sürüyor. Facebook kulanıcı hesabının ele geçirilmesi durumunda ise sorumluluğun Facebook’a ait olacağı belirtiliyor. Asılsız şekilde birileri tarafından ortaya atılan iddia ve paylaşım sosyal medyada gündem oldu.

Facebook’ta yapılan paylaşımın tam metni şu şekilde;

“YARIN TESLİM TARİHİ” GÖNDERİSİ

“Yarın teslim tarihi” metninde Facebook kullanıcıları hesaplarının hacklenmesi ve hesaplarından terörü destekleyecek mesajlar atılması korkusuyla böyle bir olay olması durumunda mesajlardan sorumlu olmadıklarını beyan ediyor. Ancak Facebook kullanıcıları bu mesajı boşuna paylaşmaktadırlar çünkü hem mesajda belirtilen “Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi” adlı böyle bir bildirge yoktur. Ayrıca Facebook kullanıcı sözleşmesine göre paylaşımlarından kullanıcılar mesuldür.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER